„Poznaj swój instrument” – II warsztaty dla tangowych DJ-ów

Warsztaty prowadzone są przez Piotra Roemera z Krakowa. Kilka słów od Piotra na temat formuły warsztatu:

Warsztaty są kontynuacją i pogłębieniem problematyki poruszanej na pierwszej edycji, która odbyła się podczas festiwalu Krakus Aires w 2017 roku. Stanowią jednak samoistną całość, więc są otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Formuła warsztatów zakłada część teoretyczną oraz praktyczną.
Porozmawiamy o tym, jak zadbać o jakość muzyki, zaprezentuję narzędzia, które ułatwiają i zwiększają komfort pracy z dźwiękiem, będzie można dowiedzieć się jak zostać wirtuozem gałek, pokręteł, kabli oraz jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych i zachować zimną krew, kiedy technologia zwraca się przeciwko nam.

Wspólnie zasiądziemy za mikserem i zmierzymy się z zainscenizowanymi scenami, które mogą zdarzyć się na milondze. Na koniec przejdziemy do tematów natury bardziej ogólnej, powiemy sobie o strategiach komponowania tand, o tym jak dbać o energię taneczną na parkiecie i jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Swoje doświadczenie w zakresie technologii i percepcji dźwięku zdobyłem jako kompozytor i wykonawca live electronics. Moje kompozycje wykonywane były na największych polskich festiwalach muzyki współczesnej, a także na koncertach zagranicznych (Chiny, Francja, Portugalia, USA). Przy tej okazji miałem przyjemność współpracować ze świetnymi realizatorami i specjalistami od nowych
mediów. Swoje doświadczenie jako Tango DJ zdobyłem grając na milongach i festiwalach w Polsce oraz za granicą, co stało się dla mnie – i nadal jest – źródłem nowych inspiracji i przygodą samą w sobie.

Uważam, że dbałość o sferę technologiczną muzyki prezentowanej słuchaczom to część dźwiękowej kultury osobistej.

Warsztat prowadzony będzie w języku polskim.