Vladimir Tarasov

Russian DJ, photographer and tango teacher

Człowiek, który słucha, dotyka, obserwuje, przekazuje, porusza, opisuje tango- Dj, fotograf, instryktor tanga,organizator, ale przede wszystkim niezmiennie tanguero z pasją.

Swoją przygodę z tangiem rozpoczął w 2011 roku w moskiewskim środowisku. Od samego początku, chodząc na milongi, obserwował parkiet przez obiektyw swego aparatu i zatrzymywał ten magiczny świat w swoich zdjęciach. Jako fotograf jest rozpoznawalny i ceniony w środowisku tangowym. Na swoim koncie ma wiele festiwali i maratonów ( w Rosji, Polsce, na Litwie, Białorusi i Ukrainie) , które uwieczniał jako oficjalny fotograf.

Jeszcze mieszkając w Rosji zaczął zarażać ludzi tangiem jako instruktor. Z początkiem 2016 roku przeprowadził się do Krakowa, gdzie stał się częścią szkolnej ekipy tangonuevo.pl. Rozwija świadomość tangową ludzi prowadząc regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty zarówno w Krakowie jak i na wyjazdach. Jako tancerz ma na swoim koncie pokazy na różnych milongach oraz koncertach. Jest jednym ze współorganizatorów Krakus Aires Tango Festival. Ostatnio zaczął również zapoznawać ludzi z folklorem argentyńskim i zarażać miłością do niego.

W Krakowie również wszedł na nową tangową drogę – tangowego DJ’a. Grał na lokalnych, jak i międzynarodowych wydarzeniach w grodzie Kraka i poza nim.
Jako tancerz jest mistrzem / miłośnikiem zabawy rytmem oraz miękkiego a jednocześnie gęstego objęcia. Tak jak dla Vladimira- tancerza, tak i dla Vladimira- DJ’a na parkiecie najważniejsza jest energia, wymiana wibracji pomiędzy partnerami. Źródłem tej wymiany jest dla niego muzyka. Jego zdaniem energia powinna przepływać od muzyki do ludzi i na odwrót.

Z początku wybiera orkiestry ze Złotej Ery Tanga, a dalej wszystko zależy od tancerzy.

Categories
DJs