HARMONOGRAM WARSZTATÓW I MILONG

Drodzy, dziękujemy za zaufanie!

Pomimo braku publikacji pełnego programu,  już pierwszego dnia rejestracji, dostaliśmy zgłoszenia od kilkuset osób!

Tak jak i rok temu, obiecujemy, że każde z zaproponowanych przez nas miejsc będzie wyróżniać wyjątkowa atmosfera, od bohemiastych krakowskich lokali aż po uciekające złotem i solą sale balowe. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej potwierdzić brakujące dane w programie.

CZWARTEK

PIĄTEK

adres: aleja Zygmunta Krasińskiego 1
DJ: 

co to za miejsce: Restauracja Vidok, słynie jak sama nazwa wskazuje słynie z najlepszego widoku w mieście. Z przeszklonego lokalu i tarasu widać jak na dłoni ogromny Wawel oraz zakole Wisły. Specjalnie dla nas restauracja przygotuje tangowe manu w przystępnych cenach, dzięki czemu będziecie mogli zarówno zjeść jak i potańczyć.

adres: Daniłowicza 10, Wieliczka

DJ: 

pokaz: Gianpiero Galdi i Maria Filali
jak dojechać: Polecamy podróż 20 min koleją z Dworca Głównego w Krakowie. Pociąg kursuje przez całą noc w dwie strony: https://malopolskiekoleje.pl/index.php

Winda pod ziemię kursować będzie już od godziny 20:30 i tak aż do godziny 2:00. Wyjść i wejść na powierzchnię będzie można o dowolnej porze imprezy.

W podziemiach będzie specjalnie przygotowany bar, szatnie, toalety oraz salka dla palących.

co to za miejsce: Milonga odbędzie się w Komorze Jana Haluszki 135 pod ziemią z parkietem o powierzchni 200 m2. Do dyspozycji gości na miejscu będzie również bar.

Kopalni soli kamiennej w Wieliczce pochodzi z XIII wieku. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski, zdobywając największą liczbę głosów.

SOBOTA

adres: ul. Lubicz 5

pokaz: Majo Martirena i Rodrigo Fonti
DJ: 

co to za miejsce: Hotel Europejski to obiekt z wieloletnią tradycją umiejscowiony w budynku z XIX wieku. Milonga odbędzie się w wystawnej sali balowej tego hotelu. Podczas wieczoru będzie udostępniony na gości bar hotelowy.

NIEDZIELA

adres: Mikołaja Zyblikiewicza 1, parter

Avangarda to historyczne tchnienie międzywojennego Krakowa w samym sercu miasta. W tych progach wciąż żywy jest duch Kasyna Oficerskiego, w którym niegdyś gościł sam Marszałek Piłsudski. Tutaj także bywał po wojnie Konstanty Ildefons Gałczyński, rozpoczynając działalność jednego z najstarszych krakowskich kabaretów „Siedem kotów”.

PONIEDZIAŁEK

adres: Św. Jana 2, zaraz przy Rynku Głównym

co to za miejsce: Feniks to nieprawdopodobne miejsce, powstałe w latach trzydziestych, które konsekwentnie od tego czasu nie zmienia swojego wystroju. Już pokolenie naszych dziadków tańczyło tam tango, foxtroty i walce. Feniks wymieniana jest w literaturze jako słynna scena jazzowa okresu wojennego. Możliwe, że to jedyne miejsce w Polsce, gdzie na przestrzeni prawie 100 lat wciąż tańczy się tango...

FRIDAY SATURDAY SUNDAY
12:00-13:30 Gianpiero y Maria - intermediate- Boleos: technic and dynamic building of the different boleos. Circular Boleos. Mila Vigdorova -technique- Dance instead of follow- woman role in the dance. Musicality, active following and adornments that add instead of disturbing Mila Vigdorova -technique- Spiral. spaces in the body and external references. Body logic and connection in circular and linear movements. Ocho. Boleo. Giro
13:45-15:15 Majo y Rodrigo -masterclass- Ultra super druper mega turns.How to do it playing with the free leg in both roles. How to stop without loosing your dignity. Tymoteusz Ley y Mila Vigdorova -masterclass- Aerodynamics. Controlling the free leg in the air, suspension, release and accent in the aerial movements. Advanced musicality in ganchos, voleos and colgadas. Tymoteusz Ley y Mila Vigdorova -intermediate- 3D Tango. Volume of the movement,Using the rapid slowdowns and accent to create unexpected musical effects, by playing with building up and releasing the tension
Gianpiero y Maria -openlevel- Fantasia in « Sistema Cruzado ».Hundreds ways to transform simple tools.To move in crossed system gives an incredible effectiveness in practicing synchronism, attention towards the other and creativity. Tools and advices or keep the embrace and enrich dynamics. Majo y Rodrigo -openlevel- Bubble Gum Expantión to get awearnes in the contacts. Lear from the elastics. How to use their energy to develop the movement. Gianpiero y Maria -openlevel- Vals: Elements and tools to keep the flow and variety in giros
15:30-17:00 Majo y Rodrigo -intermediate- Mix salad milonga milonga lisa, milonga traspié, pausas, change of dinamics, qualities. Gianpiero y Maria -masterclass- The Mood of the dance, Musicality, Expressivity and Intensity. Playing with tone, speed, dynamic: Concrete and useful tools to trigger communication and enrich interpretation. How our attitude influence the dance and how to ​consciously play with it. Gianpiero y Maria -masterclass- Walking: continuity in connection. Follower's back leading, dynamic constructions, leading the "future".
Majo y Rodrigo -intermediate- Tunning the ears Musical interpretation. Majo y Rodrigo -openlevel- Game of roles We use different games to a different approach to tango Exercises and games to Prepare the body to be more sensible with my partner proposal .Changes roles and tools to reach what we really want to develop.
17:15-18:45 Mila Vigdorova -technique- If your inner goddess. Attitude is more than technique. Quality and volume of the movement. Inner connections. Structure. Elasticity. Presence. Gianpiero y Maria -intermediate- Changing the axis of the "giro" to leader/follower; planeos, lapices, enrosques. Majo y Rodrigo -masterclass- On low heat Suspension, pause and attack in the movement.