HARMONOGRAM WARSZTATÓW I MILONG

CZWARTEK

adres: ul. Westerplatte 18 , I piętro
DJ: Marta Wójcicka

co to za miejsce: Budynek zaprojektował Jan Erlt, a budowa została zakończona w 1881 roku. Posiada na pierwszym piętrze wielką salę posiedzeń z galerią nad wejściem ze stylowym żyrandolem oraz portretami królów polskich: Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, Zygmunta Augusta, Stefana Batorego, Jana III Sobieskiego, wykonanymi na podstawie szkiców Jana Matejki oraz napisami, jakie przywileje otrzymał od nich cech rzeźników. Jan Matejko ufundował akwarelę z godłem cechu: głową wołu z gwiazdą między rogami.

adres: ul. Szeroka 2, I piętro

DJ: Sylwia Jabłońska

co to za miejsce: Bardzo stylowy lokal na I piętrze w starej kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Cały w złocie, pełen różnych zakamarków. Idealny do integracji na początku festiwalu...

PIĄTEK

adres: aleja Zygmunta Krasińskiego 1
DJ: Piotr Kozołub

co to za miejsce: Restauracja Vidok, słynie jak sama nazwa wskazuje słynie z najlepszego widoku w mieście. Z przeszklonego lokalu i tarasu widać jak na dłoni ogromny Wawel oraz zakole Wisły. Specjalnie dla nas restauracja przygotuje tangowe manu w przystępnych cenach, dzięki czemu będziecie mogli zarówno zjeść jak i potańczyć.

adres: Daniłowicza 10, Wieliczka

DJ: Gabriel Sabato

pokaz: Gianpiero Galdi i Maria Filali
jak dojechać: Polecamy podróż 20 min koleją z Dworca Głównego w Krakowie. Pociąg kursuje przez całą noc w dwie strony:  https://malopolskiekoleje.pl/index.php

Winda pod ziemię kursować będzie już od godziny 20:30 i tak aż do godziny 2:00. Wyjść i wejść na powierzchnię będzie można o dowolnej porze.

co to za miejsce: Milonga odbędzie się w Komorze Jana Haluszki 135 pod ziemią z parkietem o powierzchni 200 m2. Do dyspozycji gości na miejscu będzie również bar, toalety, szatnia oraz palarnia.

Kopalni soli kamiennej w Wieliczce pochodzi z XIII wieku. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski, zdobywając największą liczbę głosów.

adres: ul.Szewska 20, III piętro, drzwi na lewo od "Wódki i zakąski"

DJ: Ferdinand von Mengden

co to za miejsce: Escape room i bar w jednym? Czemu nie. Lost Bar to odjechane miejsce pełne zagadek i absurdów. Do dyspozycji tancerzy drewniany parkiet i bar zaopatrzony w domowe nalewki.

SOBOTA

adres: Rynek Główny, róg ul. św Anny i ul. Wiślnej

DJ: Marcin Błażejewski

co to za miejsce: 500m2 parkietu na I piętrze w Pałacu Czeczotka na Rynku Głównym w Krakowie. To przesteń otwarta zaledwie od poł roku, znana kiedyś jako Galeria Centrum. W lokalu na naszym piętrze, przygotowany będzie specjalny bar oraz oferta lunchowa.

Erazm Czeczotka był obdarzony nieprzeciętnymi zdolnościami i przedsiębiorczością, przez co stał się jedną z najbardziej wpływowych postaci Krakowa w XVI wieku. Przez czterdzieści lat był rajcą, burgrabią i burmistrzem Krakowa. Majątkiem i wpływami dorównywał możnowładcom. W 1564 roku łącząc dwie kamienice wybudował pałac na rogu ulic św. Anny i Wiślnej.

Przez Józefa Muczkowskiego, historyka, został nazwany „Krwawym burmistrzem” i Małym Borgią z Krakowa. Miał ponoć tuziny kochanek, utrzymywał jawne kontakty pozamałżeńskie z kobietami różnorodnej proweniencji. Z wszystkich zarzutów został dwukrotnie oczyszczony przez królów Zygmunta Augusta i Stefana Batorego. Zmarł w kwietniu 1587 roku w kąpieli z dwiema niewiastami.

adres: ul. Lubicz 5

pokaz: Tymoteusz Ley i Mila Vigdorova
koncert orkiestry LA INTERNACIONAL TANGO

DJ: Justyna Jędrzejewska

co to za miejsce: Hotel Europejski to obiekt z wieloletnią tradycją umiejscowiony w budynku z XIX wieku. Milonga odbędzie się w wystawnej sali balowej tego hotelu. Podczas wieczoru będzie udostępniony na gości bar hotelowy.

adres: ul.Straszewskiego 28,

DJ: Piotr Roemer

co to za miejsce: Uginające się od najlepszych alkoholi półki, dopracowane menu i najlepsi barmani – to wszystko znajdziemy w ukrytym lokalu w jednej z kamienic przy ulicy Straszewskiego. Ten lokal to cały koncept, który tworzony był przez lata z inspiracją czerpaną od najlepszych z całego świata, jednakże cały czas z własną, spójną ideą na piedestale. To jedyne miejsce w Krakowie, w którym cyklicznie odbywa się również burleska.

NIEDZIELA

adres: Mikołaja Zyblikiewicza 1, parter

DJ: Andres Vilks

Avangarda to historyczne tchnienie międzywojennego Krakowa w samym sercu miasta. W tych progach wciąż żywy jest duch Kasyna Oficerskiego, w którym niegdyś gościł sam Marszałek Piłsudski. Tutaj także bywał po wojnie Konstanty Ildefons Gałczyński, rozpoczynając działalność jednego z najstarszych krakowskich kabaretów „Siedem kotów”.

adres: plac Świętego Ducha 1

pokaz: Majo Martirena i Rodrigo Fonti

DJ: Maria Gesse

 

adres: Św. Jana 2, zaraz przy Rynku Głównym
DJ: Malachi Payne

co to za miejsce: Feniks to nieprawdopodobne miejsce, powstałe w latach trzydziestych, które konsekwentnie od tego czasu nie zmienia swojego wystroju. Już pokolenie naszych dziadków tańczyło tam tango, foxtroty i walce. Feniks wymieniana jest w literaturze jako słynna scena jazzowa okresu wojennego. Możliwe, że to jedyne miejsce w Polsce, gdzie na przestrzeni prawie 100 lat wciąż tańczy się tango...

Pełne kanap z czerwonej skóry, ciemne i klimatyczne jest idealne na zmysłowe afterparty po całym festiwalu.

PONIEDZIAŁEK

adres: Św. Jana 2, zaraz przy Rynku Głównym

DJ: Vladimir Tarasov

co to za miejsce: Feniks to nieprawdopodobne miejsce, powstałe w latach trzydziestych, które konsekwentnie od tego czasu nie zmienia swojego wystroju. Już pokolenie naszych dziadków tańczyło tam tango, foxtroty i walce. Feniks wymieniana jest w literaturze jako słynna scena jazzowa okresu wojennego. Możliwe, że to jedyne miejsce w Polsce, gdzie na przestrzeni prawie 100 lat wciąż tańczy się tango...

FRIDAY SATURDAY SUNDAY
12:00-13:30 Gianpiero y Maria - intermediate- Boleos: technic and dynamic building of the different boleos. Circular Boleos. Mila Vigdorova -technique- Dance instead of follow- woman role in the dance. Musicality, active following and adornments that add instead of disturbing Mila Vigdorova -technique- Spiral. spaces in the body and external references. Body logic and connection in circular and linear movements. Ocho. Boleo. Giro
13:45-15:15 Majo y Rodrigo -masterclass- Ultra super druper mega turns.How to do it playing with the free leg in both roles. How to stop without loosing your dignity. Tymoteusz Ley y Mila Vigdorova -masterclass- Aerodynamics. Controlling the free leg in the air, suspension, release and accent in the aerial movements. Advanced musicality in ganchos, voleos and colgadas. Tymoteusz Ley y Mila Vigdorova -intermediate- 3D Tango. Volume of the movement,Using the rapid slowdowns and accent to create unexpected musical effects, by playing with building up and releasing the tension
Gianpiero y Maria -openlevel- Fantasia in « Sistema Cruzado ».Hundreds ways to transform simple tools.To move in crossed system gives an incredible effectiveness in practicing synchronism, attention towards the other and creativity. Tools and advices or keep the embrace and enrich dynamics. Majo y Rodrigo -openlevel- Bubble Gum Expantión to get awearnes in the contacts. Lear from the elastics. How to use their energy to develop the movement. Gianpiero y Maria -openlevel- Vals: Elements and tools to keep the flow and variety in giros
15:30-17:00 Majo y Rodrigo -intermediate- Mix salad milonga milonga lisa, milonga traspié, pausas, change of dinamics, qualities. Gianpiero y Maria -masterclass- The Mood of the dance, Musicality, Expressivity and Intensity. Playing with tone, speed, dynamic: Concrete and useful tools to trigger communication and enrich interpretation. How our attitude influence the dance and how to ​consciously play with it. Gianpiero y Maria -masterclass- Walking: continuity in connection. Follower's back leading, dynamic constructions, leading the "future".
Majo y Rodrigo -intermediate- Tunning the ears Musical interpretation. Majo y Rodrigo -openlevel- Game of roles We use different games to a different approach to tango Exercises and games to Prepare the body to be more sensible with my partner proposal .Changes roles and tools to reach what we really want to develop.
17:15-18:45 Mila Vigdorova -technique- If your inner goddess. Attitude is more than technique. Quality and volume of the movement. Inner connections. Structure. Elasticity. Presence. Gianpiero y Maria -intermediate- Changing the axis of the "giro" to leader/follower; planeos, lapices, enrosques. Majo y Rodrigo -masterclass- On low heat Suspension, pause and attack in the movement.